HTML

Zspider alkotói blog

Friss topikok

  • Joleia: Kedves Zspider! Aranyos sztori, én hiszek ezekben a dolgokban és én rengeteg történetet tudnék me... (2017.10.02. 16:09) Horror Hava 2017: A macskák látják a szellemeket
  • doggfather: olvasd át még egyszer, mert tele van elgépeléssel! (2014.01.12. 08:44) Az Év 13 Legjobb Képregénye
  • The Comic Cat: Ilyenkor úúúgy örülnék, ha tudnám, hogy szívtál valamit előtte :D Egyébként, valahol igazat kell ... (2013.07.31. 11:18) GI Joe – Real american Trauma
  • Zspider: Tíz éve írok novellákat. Korábban írtam életem első képregény forgatókönyvét és van jó pár teli ra... (2013.03.25. 03:55) 10 éve írok
  • dobos4tamas: El kell majd mondanod, hogy mennek ezek a dolgok! Ahogy leírod, hogy szinopszist vár egy rajzoló t... (2012.04.12. 19:46) 2012: 2 képregény, 3 hónap alatt

2011.06.14. 12:12 Zspider

Képregényajánló

Hadd kezdjem rögtön azzal, hogy én nem vagyok képregény kritikus vagy elemző. Imádok képregényt írni, olvasni és beszélni róla, de a tudásom nincs meg hozzá, hogy elemezem ezeket. Viszont sok ismerősöm érdeklődve szokta kérdezni én mit ajánlanék, mik azok, amiket szeretek. Ez a sok blog-sorozat erről fog szólni. Afféle étvágygerjesztőt kaptok tőlem. Pár fogalom, amivel tisztában kell lennetek ehhez:

Képregények formátuma: HC - keménykötetes gyűjtemény, TP - puhakötetes gyűjtemény

Aranykor: Az első amerikai képregény korszakot hívják így az elsőtől a második világháború utánig. Ekkor alkották Batmant, Supermant, Amerika Kapitányát.

Ezüstkor: Lényegében a 80-as évek elejéig tartó korszak. Ez időtáj a képregényeket egy kód, egy törvény kötötte meg, amit ők maguk szabtak ki. Ezzel eltörölve a horrort és durvaságokat a képregényekből. A legtöbb szuperhős képregény ennek áldozatául esett, ami nem azokban buta és fura dolgok történtek. Ennek a korszaknak a végén alkotta meg Stan Lee és több rajzoló Pókember, Thort, Vasember, Hulkot és az X-ment.

Bronzkor: Az új időszak egészen 1990-ig tartott, ebben a 20-30 évben a képregények elhagyták a kódot és újra szabad lett minden. Így kaptuk meg például azt a komor és véres csatákat vívó batmant, akit ma ismerünk. Ez az első igazi korszak, amikor írókat történeteikért ismertek el és nem azért, mert megalkottak egy karaktert.

90-es évek: A Watchmen és Dark Knight Returns sikerei után a piac felrobbant. A képregény rajongás hatalmas lett és az ifjú sztárrajzolók fellázadtak. Saját céget alapítottak at Image képregényeket, ahol lényegében lelopták a Marvel és a DC ismert karaktereit. A Marvel az összeomlás szélére került, ami egészen 2001-ig veszélyeztette. Az Image belharcok miatt félévtized alatt összeomlott és ez a rövidnek tűnő időszak rémes rajzokat hozott egy új stílusnak hála és még rosszabb írásokat,a miben mindenki a bekezdés elején említett két képregényt próbálta imitálni.

Modern idők: A 2000-es évek elején a piac lassan felébredt és az Ultimate Spider-man-nel (magyarul is ment a második Csodálatos Pókember sorozatként) a marvel ismét a nagyok közé került. Az Image sikeresen a szerzői kiadások cégévé vált és egy új ígéretes korszak indult el, amit csak a 2011-es zuhanó eladások tudnak kicsit elszomorítani.

Eme rövid történelmi sétánk után kezdődhet az ajánlások sora.

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://zspider.blog.hu/api/trackback/id/tr632982847

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása